חקר שוק נדל"ן גדרה

רקע כללי על העיר

גדרה היא מושבה באזור השפלה הדרומית במחוז המרכז בישראל. נוסדה כמושבה על ידי קבוצת הביל"ויים. העיר ממוקמת דרומית לרחובות, מזרחית ליבנה ואשדוד, צפונית לקריית מלאכי.


מספר תושבים

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף פברואר 2024 , מתגוררים בגדרה  32,379 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של  2.4% 

תעסוקה

אזור התעסוקה והמסחר של גדרה(מתחם 6), המיועד למסחר, הייטק ותעשייה קלה נמצא בשלבי פיתוח. אזור התעסוקה והמסחר הכולל מתפרש על כ- 1,000 דונם אשר מחולקים לשלוש.

החלק הראשון, המתפרש על שטח של כ- 500 דונם, נמצא בשלבי סיום פיתוח ובו עתיד לקום מתחם ביג שיתן מענה של שירותים ופנאי .החלק השני נמצא בשלבים של תכניות מפורטות כאשר שלב א' עתיד לצאת לפיתוח בקרוב .החלק השלישי הינו אזור להמשך פיתוח עתידי. בנוסף קיים במתחם תכנון עתידי לתחנת רכבת במסגרת מסילת  פלשת שורק – עוקף לוד אשר יחבר את  הליכי התכנון נוגעת בשלב זה לתוואי שעובר לאורך כביש 7, אשר עתיד לחבר את נמלי אשדוד עם מסילת הרכבת המזרחית שעוברת לאורך כביש 6. כאמור, בשלב זה לצורך רכבות משא בלבד.

בנוסף בשל הנגישות התחבורתית הנוחה, לתושבי גדרה הצעירה ישנם אופציות תעסוקה רבות ומגוונות. השכונה קרובה לצירי תנועה ראשיים- כביש 6, כביש 40, כביש 42, ובעלת נגישות גבוהה למרכז ביל"ו ואזור תעשייה עקרון, מפעלי ברנר, אזור התעשייה מפעלי כנות, וכן לערים הגדולות הסמוכות אשדוד ורחובות.

בית חולים הרצפלד – מרכז רפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד הוא בית חולים גריאטרי שיקומי של שירותי בריאות כללית.

תשתיות ותחבורה

דרך כביש 7 שמתחבר לכביש 6 ניתן להגיע לאזור המרכז בתוך כ-40 דקות (שלא בשעות העומס). בנוסף, צומת כנות הסמוך מאפשר נסיעה נוחה לכיוון דרום וצפון ולערים נוספות באזור. מצומת כנות תחבורה ציבורית סדירה לאזור המרכז, דרום וירושלים ומתחנת הרכבת ביבנה/קרית מלאכי, מרחק של כרבע שעת נסיעה מהשכונה, ניתן להגיע בקלות ובמהירות יחסית לתל אביב.

התחדשות עירונית

  • שכונת גדרה הצעירה/גולדה – בשנת 2017, החלה בנייתה של שכונת גולדה בסמוך לגדרה הצעירה השכונה כוללת 1350 יח"ד אשר נבנו ואוכלסו.
  • קיים 4 פרויקטים של התחדשות עירונית בסטאטוסים שונים ( מתחם סטרומה, מתחם שפירא, מתחם גד ויצמן העצמאות, מתחם בעלי המלאכה) סה"כ יהרסו  404 יח"ד ויבנו 1849 יח"ד כאשר מתחם סטרומה נמצא בשלבי תכנון.
  • כחלק מקידום התוכניות גדרה מקדמת תוכנית להקמת מתחמי דיור להשכרה לטווח ארוך במסגרת תוכנית דירה להשכיר הממשלתית. על פי התוכניות מדובר על קידום 3 תוכניות באזור דרום- מערב היישוב. מאחר והתוכנית מקודמת על ידי תוכנית ממשלתית ומדובר על שטח עם ריבוי בעלים פרטים התוכניות המקודמות הן תוכניות איחוד וחלוקה ללא הסכמה. 
  • גדרה דרום מערב/ גדרה מתחמים דרומיים – נמצא צפונית לכביש מספר 7 בקצה העיר ממזרח לכביש 40. שטח התכנון כולל כ200 דונם של כ903 יח"ד. התוכנית כוללת שטחי ציבור ופארק צמוד לשכונה.
  • גדרה מערב/ מתחם 8 – ממוקם מערבית לכביש הרצל הקיים והשטח המתוכנן הוא כ1,400 דונם ו2,700 יח"ד של מגורים, מסחר ותעסוקה. כ300 דונם מיועדים לשטחים פתוחים לפנאי ונופש. במסגרת התוכנית מוצעת הסתה של כביש 40 מזרחה והפיכת ציר הרצל לשדרה עירונית.
  • מתחם 7 – ממוקם בשטח הדרומי של גדרה בהמשך לבסיס הצבאי הקיים דרומית לכביש מספר 7 ומצפון לכביש 3993. מדובר על שטח של כ300 דונם המיועד לתעשייה ומשרדים.
  • מתחם 9 – לפי תוכנית המתאר של גדרה הקרקע מיועדות לאזור של נחל וסביבותיו, ייעוד הקרקעות בתכנית מתאר המחוזית (תמ"מ 3/21), ובתכנית המתאר החדשה של גדרה די סוגרים את סיכויי הפשרתן בשנים הקרובות והרחוקות.
סקירת מחירים ועסקאות:

סקירת העסקאות והנתונים באדיבות FINWIZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!