חקר שוק נדל"ן נהריה

רקע כללי על עיר

עיר בגליל המערבי שבמחוז הצפון בישראל והעיר הצפונית ביותר במישור החוף. היא ממוקמת על חוף הים ועל כביש 4 וכביש 89, בין העיר עכו לבין ראש הנקרה. במרכז העיר זורם נחל געתון [קרדיט – ויקפדיה].

מפת העיר

מספר תושבים

בנהריה מתגוררים 65,906 תושבים (הלמ"ס, נכון לספטמבר 2023). האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎5.3%‏ ובכ-19% בארבעת השנים האחרונות.

תעסוקה

ישנם שני אזורי תעסוקה מרכזיים. האזור הקיים באזור תעשיה הצפוני, ואזור התעסוקה במשולש בין עמי הכולל בית ספר לרפואה לאחים ואחיות, מבני תעשייה טכנולוגית ורפואית, מסחר ומועדוני ספורט. וגם מגרש כדורגל מודרני. אושרה גם מרינה (המיקום עדיין לא נסגר סופית).

תשתיות ותחבורה

  • כביש 6 חוצה צפון הצפוי להתחבר למחלף 89 ממזרח העיר ולשנות יחבר את בשכונות הוותיקות במזרח העיר למרכז ולאזור תעסוקה העתידי. 
  • תחנת הרכבת שב-40-50 דקות מגיעים לחיפה ובשעה 40 מגיעים לתל אביב.
  • מטרונית – משרד התחבורה תקצב הארכת מסלול המטרונית מעכו לנהריה.

התחדשות עירונית

נהריה תמיד היתה עיר ים עם מרכז עיר חזק (סביב הגעתון) ועל כן עיקר ההתחדשות העירונית במרכז (היה כבר פינוי בינוי רציני באזור פינסקר). עם זאת, ישנה התחדשות עירונית גם לא במרכז העיר (פרויקט רחוב שז"ר). גם בשכונות שהיו פחות נחשבות יש צפי התחדשות עירונית והמחירים האמירו בגלל הבניה החדשה הקרובה.

  • טיילת הגולה שמחברת את כל העיר מאפשרת לשכונות המזרחיות הגעה לים ב10-15 דקות.
  • מתחם זוגלובק בנהריה יהפוך למתחם מגדלים. הוועדה המחוזית דנה בתוכנית ההתחדשות לאזור שמציעה 2,000 דירות, 400 חדרי מלון, 100 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומגדל בן 40 קומות שיהפוך ל"לנדמרק".
  • מתחם הפינגווין עתיד להפוך למתחם מגורים.
  • כמו כן הארצית אישרה מבין 6 וועדות נמל חדש בנהריה וככל הנראה יוקם בסיס חייל הים באזור.

שכונות ומתחמים מעניינים למשקיעים

נהריה מחולקת למזרח ומערב. קו ההפרדה עובר בכביש 4. מערב העיר ומרכז העיר יקרים יותר וישנם המון פרויקטים ומעורבת בבניה חדשה וישנה ופרויקטים של התחדשות עירונית. יש את שכונת אכזיב, אזור מדהים, הבעיה שעדיין השכונה מנותקת מהעיר עצמה.

מחירי דירות נעים סביב 1.250 ומעלה. שכירות 3,500 – 4,000. 

מזרח העיר מאופיין בבניה ותיקה משנות ה70 וה60 (רוב הדירות קטנות 40 מר – 70 מר) רובם בשלבי החתמות לפינוי בינוי מסלול רשויות ורובם קיבלו אחוז בניה גבוה עם פטור מלא מהיטל השבחה (למעט מתחם בן צבי) 

המחירים נעים החל מ750 אלף ומעלה לדירות יד 2 שכירות סביב 2,600 – 3000 שח.

מידע נוסף

אחוז הזכאים לתעודת בגרות היה 78.8% בשנים האחרונות. השכר הממוצע היה מעט נמוך יותר מהממוצע הארצי 9,208 ש"ח. ישנה גם הטבת מס של 12 אחוז שמבטאים תקרת הטבה שנתית של 219000 שח לכל תושב. 

סקירת עסקאות ומחירים:

סקירת העסקאות והנתונים באדיבות FINWIZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!