חקר שוק נדל"ן קריית ביאליק

רקע כללי על העיר

קריית ביאליק היא עיר במחוז חיפה בישראל, אחת מהערים המרכיבות את אזור הקריות. בשנת 1950 הוכרה קריית ביאליק כמועצה מקומית, ובשנת 1976, כעיר. שטח השיפוט של קריית ביאליק הוא 8,000 דונם. היא גובלת בקריית מוצקין במערב, במועצה האזורית זבולון במזרח, בחיפה בדרום, ומצפון מפריד שטח של המועצה האזורית מטה אשר בינה ובין עכו. העיר מתייחדת בצורתה הארוכה והצרה: אורכה הוא 8.5 ק"מ, ורוחבה בין 3 ק"מ ל-400 מטר. גובה העיר בין 3 ל-25 מטרים מעל פני הים. [קרדיט ויקפדיה]

מספר תושבים

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף 2023, מתגוררים בקריית ביאליק 45,522 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎3.1%‏.

תעסוקה

עיריית קריית ביאליק מקדמת להפקדה תוכנית להקמת מתחם תעסוקה, מסחר, משרדים ומגורים בשילוב פארק פס הירק בדרום העיר. מדובר במתחם בו נמצאים כיום משרדי קק"ל בשכונת ביאליק דרום, בסמוך לבית הספר אורט קריית ביאליק ולמתחם BIG. במסגרת התוכנית ישונה ייעוד הקרקע לשטחי מסחר ותעסוקה, מגורים, מבני ציבור ושטח ציבורי פתוח.

קריית ביאליק גם תושפע מ תמ"א 75 שמתייחס לפיתוח מטרופולין חיפה הכוללת שינוי של ייעוד הקרקע מהתעשייה הפטרוכימית לתעסוקה, מגורים, לוגיסטיקה ושטחים פתוחים ובכלל זה תכנון ופיתוח של כ-130 אלף יחידות דיור, 10 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר ו-5,800 דונם פארק מטרופוליני לאורך הקישון.

 • מתחם 1 – אזור חוות המכלים שתהפוך לשכונת מגורים ומלונאות על החוף.
 • מתחם 2 – חלוצי התעשייה עד דרום קרית אתא. שדרה הכוללת רכבת קלה, כשמתחם דשנים הופך למתחם טבע ותיירות.
 • מתחם 3 – מתחם בזן שייהפך למתחם תעסוקה, מרלו"גים ומשרדים עם פרק בליבו. חלק מהלבניות יישארו לשימוש נופי.
 • מתחם 4 – יגור, נשר והחיבור לכרמל. חידוש הצ'ק פוסט. שיקום נחל סעדיה ולידו מגדלי הייטק.

תוכנית 352-0951087 – תכנון הרחבת אזור התעשייה קריית ביאליק ממזרח לאזור התעשייה הקיים וממערב לתוואי עוקף קריות.

תשתיות ותחבורה

ישנו תכנון עתידי להקמת תחנת רכבת קלה אשר תחבר בין חיפה לנצרת מול שכונת "שירת העיר", השכונה שעתידה לקום בדרום הקריה. כרגע הקו עתיד לעבור בין נצרת- נוף הגליל לחיפה דרך קריית אתא ואין וודאות לשינוי רק הבטחה של משרד התחבורה.

התחדשות עירונית

 • קריית ביאליק אישרה כ – 50 פרויקטים של תמא 38/1.
 • כרגע יש שכונה חדשה בהקמה שכונת אפקה – שכונה חדשה הנמצאת במזרח הקריה, יותר מ 4500 יחידות דיור,
  היא נגישה תחבורתית כאשר מחלף ביאליק צפון (מחלף ח"ן), מקשר אותה לכביש 22 עוקף קריות, לכביש 4 ולכביש 6, דרך מחלף סומך החדש. השכונה גובלת בשמורת הטבע עין אפק, נחל נעמן ושכונת צור שלום. חלק מן הדירות נבנו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.
 • שכונה נוספת התכנון ביאליק על הפארק – על פי התכנון יוקמו בה 4500 יחידות דיור, קריית חינוך שתכיל שלושה בתי ספר יסודיים ובית ספר לחינוך מיוחד ואף מעונות יום וכן גם פארק עירוני בחלקה המזרחי של השכונה העתידית תיבנה בצמוד לגבעת הרקפות.
 • שכונה שעתידה לקום במסגרת הסכם הגג של העיר-שירת הים- בשכונה יוקמו כ-1,900 יחידות דיור וגם שטחי מסחר וציבור.
 • לפי תוכנית ק /428 – מתוכננת הקמת שכונת קדמת ביאליק – מיקומה המתכונן הוא בין קריית שמריהו לבין גבעת הרקפות. על פי התוכנית בשכונה יוקמו כ-4,711 יח"ד, אזור ספורט ישמש את העיר כולה ופארק שכונתי- כרגע ככתם פיתוח עירוני ולא ברור מתי תתקדם.
 • ביאליק על הפארק – תוכנית ק/427/1 מתעכבת וצריך לעדכן את תוכנית המתאר כדי לאשר אותה. כרגע מתוכננת ל 5 יחידות לדונם ויש צפי להגדלת הצפיפות.
 • קדמת ביאליק – תוכנית ק/428/1 – תוכנית שכם מתעכבת ומחכה לעדכון תוכנית המתאר. השכונה החדשה עתידה לחבר את החלק המזרחי של גבעת הרקפות, ביאליק על הפארק ואפק, למערב העיר

סקירת עסקאות נדל"ן בעיר

המידע והנתונים באדיבות FINWIZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!