חקר שוק נדל"ן רחובות

רקע כללי על העיר

רחובות היא עיר במחוז המרכז בישראל. היא נוסדה כמושבה במישור החוף הדרומי ב-1890. שכנותיה של רחובות הן: בצפון נס ציונה, בצפון-מזרח רמלה, וכפר ביל"ו במזרח ובדרום-מזרח מועצה אזורית גזר, בדרום קריית עקרון, בדרום מערב מועצה אזורית ברנר ויבנה, במערב מועצה אזורית גן רווה, ובצפון-מערב גובלת רחובות בכפר אהרון ובטירת שלום הכפופים מוניציפלית לנס ציונה.

מספר תושבים

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף 2023, מתגוררים ברחובות 152,407 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎1.9%‏.

תעסוקה

ברחובות קיימים מספר אזורי תעסוקה כמו פארק המדע ופארק הורוביץ, מרכז ההייטק בפארק תמר. יש את מכון ויצמן, הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית, המכללה האקדמית לחינוך – אורות ישראל, בית הספר לסיעוד של המרכז הרפואי קפלן, המרכז האקדמי פרס, המכללה העירונית ומכללת אורט.

גם מרכזי קניות מקורים כמו: קניון עופר, הקניון הקטן ברחוב הרצל, מתחם סנטרז, אמריקן סיטי, מטרומול הנמצא בקריית המדע, מרכז שרונה וקניון רחובות ההולנדית. בסמוך לעיר יש מרכזי קניות גדולים ומוכרים כמו: ביל"ו סנטר, פאוור סנטר וישפרו סנטר.

תשתיות ותחבורה

  • לעיר נגישות תחבורתית אופטימלית עם 3 מחלפים מרכזיים: דרך 412- רחוב הראשי, כביש 40 וכביש 431 שמתחברים לעורקי תחבורה ארציים.
  • לעיר מספר כניסות: צומת ביל"ו בדרום, כביש עוקף במזרח (שדרות בגין), מכביש 40 ועד לפארק המדע בצפון העיר, כניסה צפונית מכיוון העיר נס-ציונה; מכיוון העיר יבנה בדרום מערב מחבר כביש 410, וכביש 411, הגובל בשכונת כפר גבירול עד לצומת בילו.
  • הכביש העוקף המזרחי שדרות בגין מתוכנן בעתיד לעקוף את נס-ציונה המשך לכביש 423 ולהתחבר לבסוף לכביש 431, אולם קיימות התנגדויות לתכנון זה (מצד תושבי השכונות המזרחיות של נס ציונה).
  • תחבורה ציבורית כוללת אוטובוסים (אגד מפעילה קווים לכל השכונות בעיר ולמושבים מסביב וכן תחנה מרכזית לצד קניון רחובות במרכז העיר. קווים בין-עירוניים מהעיר מפעילות החברות אגד, אפיקים, מטרופולין, קווים ואגד תעבורה) ומוניות (ברחובות יש 6 תחנות מוניות בכל רחבי העיר, וכ-160 מוניות בכל העיר רחובות והסביבה. המוניות מגיעות לכל שכונות העיר ומסיעות לכל רחבי הארץ).
  • רכבת ישראל משרתת את העיר באמצעות תחנת הרכבת רחובות, הממוקמת מצפון למכון ויצמן למדע. לפי נתוני הרכבת לשנת 2017 בכל חודש עוברים בתחנה 300 אלף איש. זוהי התחנה העמוסה ביותר בארץ אחרי תחנות תל אביב, ותחנת חיפה חוף הכרמל.
  • כמו כן, קיימת תוכנית עתידית לבניית תחנת הרכבת רחובות – ששת הימים במערב העיר אשר תמוקם בסמוך למתחם השוק הסיטונאי בעיר.
  • רכבת קלה – בעתיד אמור לפעול הקו הכחול, קו BRT של פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין גוש-דן מדרום רחובות (צומת ביל"ו) אל נס ציונה, ראשון לציון וצומת חולון.
  • קו המטרו M1 מתכונן גם הוא עם 4 תחנות בעיר: תחנת קפלן שתשרת את באי בית החולים, צומת בילוי ומרכז התחבורה המתוכנן. תחנת הקיבוצים- שתשרת את שכונת שעריים, שכונת אושיות. תחנת רחובות מרכז- שתשרת את באי בית המשפט, העיריה האצטדיון והשוק. תחנת ויצמן -שתשרת את באי מכון ויצמן ותעבור על רחוב הרצל.
  •  

התחדשות עירונית

ישנם 7 מתחמי התחדשות עירונית: מתחם האצ"ל, מתחם מילצ'ן, מתחם מרמורק, קריית משה, שעריים, אושיות, דניה.
בשכונת קריית משה מתוכננות כ 10000 יחידות דיור+ תעשייה. קריית משה נחשבת אזור 13 מתוך 14 אזורי חלוקה והיא האזור היחיד עם היטל השבחה של 25% ושאר האזורים ישלמו היטל השבחה של 50%. בשכונת שעריים במתחם "לב העיר" יש תוכנית 414-0704312 שמגדילה זכויות בנייה ומאפשרת לבנות עד 20 יחידות לדונם.

אושרה הקמת שכונה חדשה "מזרח רחובות" – מזרחית לדרך מנחם בגין ולכל אורכה.
לפי תוכנית תמ"ל 3003 מתוכננת בנייה של 8400 יחידות דיור על שטח של 2230 דונם עם 630000 מטר לתעסוקה ומסחר.

מידע נוסף

משקיעים מתמקדים בעיקר באזורי צפון מזרח/מערב העיר, באזור מכון ויצמן/הפקולטה לחקלאות. יש באזור שכונות חדשות לצד שכונות ורחובות ותיקים (ומבוקשים מאוד). בצד הצפוני של העיר ישנו ריכוז של אוכלוסייה חרדית.
טווחי המחירים מגוונים וניתן למצוא דירות להשקעה החל מ1.5 מ׳ לדירות בשכונות הוותיקות (קצת יותר באזורים מוכרזים ומקודמים כהתחדשות עירונית) .

סקירת עסקאות ומחירים:

סקירת העסקאות והנתונים באדיבות FINWIZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!