חקר שוק נדל"ן חדרה

רקע כללי על העיר

עיר במחוז חיפה בישראל שבשרון הצפוני, אשר שוכנת לחוף הים התיכון. היא הוקמה כמושבה על ידי אנשי העלייה הראשונה ב-1891, והוכרזה כעיר בשנת 1952.

חדרה שוכנת לחוף הים התיכון. הרצועה הראשונה שבין חוף הים לכביש החוף נקראת חדרה-מערב ובו שכונות גבעת אולגה, עין הים וקדמת ים. בחלק הצפוני של העיר נמצא אזור התעשייה של חדרה. במערב העיר חדרה נמצאת תחנת הרכבת חדרה מערב אשר שוכנת בקרבת יער חדרה. בסמוך לכביש 2, בצידו המערבי, נמצא פארק נחל חדרה ותחנת הכוח אורות רבין. בצדו המזרחי של הכביש נמצאת שכונת חפציבה ולידה פארק ושמורת חפציבה. ממזרח לכביש 2 נמצא פארק השרון, פארק טבעי המחובר ליער חדרה והכניסה אליו היא דרך תחנת הרכבת חדרה מערב. מרכז חדרה נמצא באזור רחובות הנשיא, הרברט סמואל, רוטשילד והגיבורים. [קרדיט ויקפדיה]

מספר תושבים

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף 2023, מתגוררים בחדרה 104,615 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎2.4%‏.

תעסוקה

תשתיות ותחבורה

  • נגישות טובה למרכז, כביש 6 ותחנת רכבת שמקצרת את המרחק לת"א
  • מתוכננת תחנה חדשה של המסילה המזרחית וגם הרכבות המהירות ב"ש – חיפה צפויות לעצור בחדרה.

התחדשות עירונית

יש בחדרה מנהלת התחדשות שדוחפת חזק כבר יש פרויקטים שיצאו לביצוע.
תכנית עירונית "לב העיר" עושה סדר וקובעת מדיניות יחסית ברורה לכל מרכז העיר וכשתאושר יהיו גם ניתן להוציא היתרים בחלקה ללא צורך בתכנית נוספת.
במרכז העיר יש מס' מתחמים גדולים שמקודמים כמו מתחם הפיאצה והשוק הישן שמוסיפים אלפי יחידות.

רוב הפינוי בינוי ויש הרבה הוא במסלול רשויות והמנהלת מעבירה קורס מאוד מעמיק לתושבים שבתהליך פנוי בינוי ומעודדת ומלווה אותם בכל התהליך יד ביד.
יש בעיר גם בינוי – פינוי – בינוי. בנוסף רשות מקרקעי ישראל מקדמת ממזרח לבית אלעזר תכנית חדשה בוותמ"ל לשכונה חדשה של כמה אלפי יחדות דיור, (תמל/ 3002) אבל יש המון ויכוחים וחוסר הסכמות עם הערייה ולא ברור מתי זה יקודם.

שכונות סביב הרכבת –סלע בית"ר, גזית, אוכלוסייה חלשה יחסית, אבל יש שם פרויקטים של פינוי בינוי שאושרו ואולי יעבירו את האזור מהפכה.

בנייה חדשה
קיימות תוכניות מאושרות לעשרות אלפי יחידות דיור חדשות בחדרה, בשנים האחרונות קודמו ואושרו לא מעט תוכניות מפורטות לשכונות חדשות כגון במתחם 24 מתחם 23, מתחם 17 ומתחם 15 וצפוי שהם יבנו בשנים הקרובות.

מידע נוסף

בשנים האחרונות עברו לחדרה הרבה משפרי דיור בגלל המחירים הנוחים ותנופת הבנייה כמו שכונת הפארק.
המחירים עדיין נוחים יחסית למרות העלייה של השנים האחרונות. אפשר למצוא דירות יד שנייה ב- 14,000- 16,000 למ"ר. עד לפני שנתיים עוד היה אפשר לקנות בית קרע בפחות מ2.5 מ' היום סביב 3.5 אבל זה עדיין זול לעומת המרכז.

כמובן יש הבדלים מהותיים בין שכונות ואזורים:
גבעת אולגה – הבנייה החדשה ליד הים יוקרתית אבל השוכנות הוותיקות סובלות עדיין מתדמית שלילית.
מרכז העיר – אוכלוסייה מגוונת, הרבה יוצאי בריה"מ מרכז העיר יחסית מנומנם עם קניון במרכז.
בית אליעזר– במזרח העיר שכונה ותיקה מאופיינת במגרשים גדולים שאפשר לחלק.
שכונת גני אלון – השכונה מחולקת ל3. בתים פרטיים (מעט). בניינים יחסית מודרניים (רחוב פרנק) חלקם עם בעיית רישום בטאבו. בניינים ישנים עם אוכלוסייה חלשה מאוד.
בית אליעזר השכונה הכי מזרחית – שכונה שיש בה צביון מושבי/כפרי באזורים היותר ותיקים.(יש מתחם בני ביתך חדש בשכונה)

סקירת עסקאות ומחירים:

סקירת העסקאות והנתונים באדיבות FINWIZ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!